Rok szkolny 2008/2009

Rok szkolny 2008/2009

Dyscyplina sportowa Miejsce Osiągnięcia Opiekun

Koszykówka chłopców

Gimnazjada Miejska chłopców I miejsce Wodzimierz Wójcik

 

Mistrzostwa Grupy Zachodniej Woj. Podlaskiego I miejsce i awans do finału wojewódzkiego

Finał Gimnazjady Województwa Podlaskiego

I miejsce (już 9 raz na podium)
Udział w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Koszykówki w Radomiu  
Klubowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego kadetów w koszykówce :
- turniej rocznika 94 w Białymstoku
- Ogólnopolski Turniej Koszykówki w Warszawie
  rocznik 94
- Pięciu chłopców z rocznika 94: Radek Cieślik,
  Damian Godlewski, Kamil Tyszka, Patryk
  Remiszewski, Tomek Kietliński reprezentowało
  woj. podlaskie w półfinale Ogólnopolskiej
  Olimpiady Młodzieży 

I I miejsce

 

I miejsce

VI miejsce

 

III miejsce

 

Koszykówka dziewcząt

Gimnazjada Miejska dziewcząt

I miejsce

Ewa Sowa
Półfinały Województwa Podlaskiego w Zambrowie I miejsce
finały Grupy Zachodniej w Wysokim Mazowieckiem kwalifikując się do finału Województwa Podlaskiego zajmując w rezultacie VII miejsce II miejsce
W Turnieju Trójek Koszykarskich Dziewcząt o puchar dyrektora ZSEiO nr 6 w Łomży drużyna w składzie:
Sebczyńska Emilia    – III c
Głażewska Marta      – III g
Gosiewska Karolina  – III g
I miejsce
Siatkówka dziewcząt Gimnazjadzie dziewcząt I-III w piłce siatkowej w Mistrzostwach Miasta Łomży

II miejsce

Daniel Chojnowski

Piłka  nożna Mistrzostwa miasta w Piłce Nożnej chłopców I miejsce

Marcin Mroczkowski

Finał  Grupy Zachodniej I miejsce
Gimnazjada Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej I miejsce
Ogólnopolska Gimnazjada w piłkę nożną III miejsce
Szachy Mistrzostwa Miasta

I miejsce

Magda Szewczyk

Mistrzostwa Grupy Zachodniej,  V miejsce – dziewczęta

I miejsce  -chłopcy

V miejsce -dziewczęta

Finał Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Białymstoku y

IV miejsce -chłopcy

III Turniej Szachowy I miejsce PG 8
Skład:
       -Leila Idrysli I a
       -Karolina Zajkowska I a
       -Tyl Malwina II c
Skład:
      -Tyl Miłosz   III f 
      -Arszułowicz Norbert III e
      -Dackiewicz Andrzej III f

III miejsce
I miejsce


I miejsce
II miejsce

Łomżyńska Liga Szachowa
Klasyfikacja drużynowa – PG 8 w kategorii szkół gimnazjalnych
W grupie dziewcząt do lat 16:
       - Karolina Zajkowska
       - Malwina Tyl III miejsce
       - Lejla Idrisli VI miejsce
W grupie chłopców do lat 16
       - Miłosz Tyl I miejsce
       - Norbert Arszułowicz II miejsce

I miejsce


I miejsce
III miejsce
IV miejsce


I miejsce
III miejsce

Tenis stołowy

Mistrzostwa Miasta Łomży

dziewczęta II miejsce

chłopcy III miejsce

Alicja
Żelazna

Lekkoatletyka

Liga Lekkoatletyczna –jesień 2008r
– Chłopcy w Lidze Lekkoatletycznej Grupy Zachodniej
-
W punktacji drużynowej chłopcy uplasowali się na 4
  miejscu w półfinałach wojewódzkich( do finału awansowały
  3 szkoły – brało udział 28 gimnazjów)
-Sztafeta 4x100 – (Dominik Seroka, Patryk Zambrzycki,
 Tomasz Śmiechowski, Maciej Dziekoński)
-Rafał Dębkowski skok wzwyż
-Maciej Dziekoński bieg na 100 m
-Tomasz Śmiechowski skok w dal
-Patryk Szymański bieg na 1000 m

W sztafetowych biegach przełajowych – chłopcy w Grupie Zachodniej (kwalifikacja do finału).

IV miejsce

IV miejsce

 


I miejsce
 

I miejsce

II miejsce
III miejsce
IV miejsce

III miejsce

Joanna Wójcik

Ewa Sowa

 

X Podlaska Gimnazjada Lekkoatletyczna 18.05.2009r.
Mistrzostwa Grupy Zachodniej (półfinały)
-Sztafeta 4x100 m
-Maciej Dziekoński bieg na 100 m
-Patryk Zambrzycki bieg na 100 m
-Patryk Zambrzycki skok w dal
-
Tomasz Śmiechowski skok w dal
-
Rafał Dębkowski skok wzwyż

I miejsce
III miejsce
II miejsce
IV miejsce
VII miejsce
VII miejsce

VII miejsce

Finał gimnazjady
-Patryk Zambrzycki :
w skoku w dal
w biegu na 100 m
 
sztafeta 4x100 m

- Dominik Seroka:
  osiągnął Rewelacyjny wynik, który 30.05.2009r. w
  Mistrzostwach Europy w karate juniorów  zdobył tytuł  
  mistrza Europy i będzie reprezentował Polskę na
  mistrzostwach świata.

III miejsce (brązowy medal)
IX miejsce
VII miejsce

 

Mistrz Europy

Gimnastyka artystyczna – gimnazjalistki pracują pod okiem p. Joanny Wójcik, w 2 grupach ćwiczebnych. Efektownymi układami tanecznymi ze wstążką, uświetniają wiele imprez szkolnych i miejskich np.:
- ślubowanie klas I
- turniej profilaktyczny „Bezpieczna droga do szkoły”,
- współzawodnictwo sportowe o Puchar Prezydenta Miasta Łomża – Zima 2009”,
- XI Turniej Minikoszykówki Chłopców- „Zima 2009”,
- finał Podlaskiej Gimnazjady w koszykówce chłopców
- zakończenie roku szkolnego 2008/2009.

Wśród sukcesów warto też odnotować:
- Współzawodnictwo sportowe szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2007/2008
   Dziewczęta w klasyfikacji ogólnej II miejsce
   Chłopcy w klasyfikacji ogólnej I miejsce
- We współzawodnictwie sportowym woj. podlaskiego chłopcy zajęli – 5 miejsce
- Zima 2009 - PG 8 zajęło I miejsce (przygotowywali p. Ewa Sowa i p. Daniel Chojnowski)

Najbliższe wydarzenia:
listopad 2017

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży
ul. Księżnej Anny 18
18-400 Łomża
tel. (086) 218-79-74
fax: (086) 218-79-74
e-mail: pg8lomza@wp.pl