Żegnamy gimnazjum

22 czerwca. Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 9. Tym razem miejsce to było związane nie z wydarzeniem sportowym, a z uroczystością zakończenia roku szkolnego uczniów klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 8 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży. Z różnych powodów w sali tego wieczoru panowała podniosła atmosfera. Oto pani dyrektor Halina Dąbrowska i pani wicedyrektor Alicja Czarnocka wprowadziły gościa, panią wizyzytator z łomżyńskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Białymstoku, panią Jadwigę Pusz. Oto na honorowych miejscach zasiedli wszyscy nauczyciele, z którymi zżyliśmy się przez trzy lata. Oto towarzyszyli nam nasi rodzice, którzy z dumą patrzyli na nas, absolwentów szkoły. Oto my, uczniowie czterech klas trzecich, po raz ostatni otoczeni opieką przez naszych kochanych wychowawców — panią Iwonę Bronowicz, panią Annę Wojtkowską, panią Monikę Oszczapińską i panią Martę Kokoszko. Rozpierała nas radość, że za chwilę ukończymy naukę w gimnazjum, ale też rodziła się pewna nostalgia za czasem, który minął bezpowrotnie.
Z uwagą wysłuchaliśmy przemówień pani wizytator Jadwigi Pusz oraz pani dyrektor Haliny Dąbrowskiej. Następnie głos zabrał kolega z klasy III A, Piotr Dudziński, który w naszym imieniu podziękował nauczycielom za naukę, cierpliwość i dobre serce. Wystąpiła też uczennica klasy II, Ania Zaborszczyk, która skierowała do nas ciepłe słowa, życząc nam sukcesów w nowych szkołach. Ważną chwilą była ta, kiedy panie dyrektor i wychowawczynie wręczały nagrody i dyplomy. Z dumą odbierali je ci, którzy uzyskali wysoką średnią ocen, brali udział w konkursach, zawodach, akcjach charytatywnych, którzy byli zaangażowani w życie społeczne szkoły. Listy gratulacyjne otrzymali też nasi rodzice. Niezwykle wzruszającym momentem było ślubowanie. Po raz ostatni złożyliśmy je na sztandar naszej szkoły.
Na koniec uroczystości prowadzący część oficjalną: Patrycja Gocławska i Krystian Pawczyński zaprosili wszystkich na część artystyczną. Słowa poezji pomogły nam opowiedzieć o „niezapomnianych młodzieńczych latach, szkolnych wspomnieniach niezapomnianych”. Recytatorzy z klas III A, III B oraz III C podkreślili wagę wspomnień, ale też zastanawiali się nad przyszłością, mówiąc: „Przyszłość jak wielki znak zapytania, pełna rozterek i niepokoju. Bez odpowiedzi na takie pytania w codziennej pracy, w chwilach spokoju. Stoimy w progu tej naszej drogi tacy malutcy, tacy nieśmiali, z cichą nadzieją, by los nie był srogi, byśmy do celu dotarli cali”.
Mówiąc o uroczystości nie można nie wspomnieć o Weronice Grzymale i Zosi Trojanowskiej, które oczarowały nas swoim śpiewem, zaś Kuba Grażul zachwycił grą na akordeonie. Reżyserem przedsięwzięcia była pani Donata Biłda, a piękną dekorację wykonała pani Agnieszka Wysocka. Motto, które umieściła na tablicy, będzie nam przyświecało w dalszym życiu:
„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”

Najbliższe wydarzenia:
październik 2017

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży
ul. Księżnej Anny 18
18-400 Łomża
tel. (086) 218-79-74
fax: (086) 218-79-74
e-mail: pg8lomza@wp.pl